Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР закликає адвокатів Петра Порошенка не перетворювати процесуальні дії на політичне шоу

23/12/2021

З приводу ситуації, що склалася сьогодні із пропуском адвокатів Порошенка П.О. на режимну частину будівлі Державного бюро розслідувань, повідомляємо, що адвокати справді мають право бути присутніми під час проведення допитів та інших процесуальних дій своїх клієнтів, але не можуть їх заміняти.

Нагадуємо, загальні правила участі захисника у кримінальному провадженні врегульовані статтею 46 Кримінального процесуального кодексу України, згідно з частиною п’ятою якої він має право, зокрема, брати участь у проведенні допиту та інших процесуальних діях, що проводяться за участю підозрюваного.

На сьогодні до ДБР викликано народного депутата України Петра Порошенка. Якби він прибув у визначений час, його адвокати мали б змогу супроводжувати депутата на законних підставах. Без підозрюваного слідчі не могли вчиняти жодних процесуальних дій, а тому присутність адвокатів у кабінетах слідчих не мала жодного сенсу. Тому не відбулось жодного порушення закону через недопуск адвокатів Петра Порошенка на режимну територію ДБР.

Водночас ніхто не позбавляв професійного права адвокатів, визначених статтею 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», на подання адвокатських запитів, заяв, скарг, клопотань, інших правових документів.

У разі надходження таких документів Державне бюро розслідувань розгляне їх у порядку та строки, встановлені чинним законодавством.