Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР заблокувало ввезення в Україну та передало на потреби сил оборони 10 тонн контрабандних російських автозапчастин на суму понад 3 млн грн

12/07/2023

Працівники Державного бюро розслідувань спільно із Київською митницею запобігли ввезенню на територію України понад 10 тонн автозапчастин російського виробництва концерну «ГАЗ». За попередніми даними, вартість запчастин складає понад 3 млн грн.

Для обходу санкцій представники країни-агресора планували поставити до нашої держави контрабандну продукцію через треті країни. За розробленою організаторами схемою, товар спочатку оформлювався на білоруські фірми-прокладки, надалі направлялися на адресу європейських компаній, які вже начебто офіційно експортували продукцію в Україну.

Правоохоронці викрили оборудку під час спроби оформлення товару на Київській митниці. Під час перевірки супровідних документів було встановлено, що запчастини постачаються за контрактом із розрахунками у російських рублях. Кінцевим отримувачем коштів є комерційна структура, банківський рахунок якої відкрито в країні-агресорі.

Виявлені автозапчастини було вилучено та за ініціативи ДБР передано до Державної прикордонної служби України.

Завдяки цій роботі Бюро транспортні засоби Держприкордонслужби, які були пошкоджені під час бойових дій, будуть відремонтовані та допоможуть виконувати оперативні завдання із захисту нашої країни.

Товар російського виробника вилучено у межах кримінального провадження за фактом пособництва країні-агресору (ч. 2 ст. 110-2 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 7 років.

Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.