Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР заблокувало чергову незаконну схему переправлення чоловіків до Польщі, в якій фігурує правоохоронець Рівненщини

15/09/2023

Працівники ДБР за сприяння УСР Нацполіції та СБУ повідомили про підозру правоохоронцю з Рівненщини, який вигадав схему із незаконного переправлення військовозобов'язаних чоловіків до Європи.

Правоохоронець створив фірму, що займається перевезеннями, оформивши її на підставну особу. Він залучив до «бізнесу» власників мікроавтобусів та кількох водіїв. Користуючись зв’язками правоохоронець разом зі спільниками оформив дозволи на перетин державного кордону.

Надалі зловмисники підшуковували «ухилянтів», із якими укладали фіктивні угоди щодо працевлаштування на посаду водія. Їм оформлювали документи та дозволи для виїзду за кордон. Клієнти переїжджали його за кермом мікроавтобуса, а повертали транспорт водії з-поміж учасників схеми.

Із січня 2023 року правопорушникам вдалося вивезти таким чином до Європи щонайменше 40 чоловіків, які намагалися уникнути мобілізації. З кожного «клієнта» брали від 3 до 5 тис. доларів США в залежності від терміновості та віддаленості від кордону.

У травні 2023 року злочинна діяльність організованої групи була викрита. Під час розслідування з’ясувалась роль правоохоронця у цьому «бізнесі» і 14 вересня 2023 року працівники ДБР повідомили йому про підозру.

Він та шість учасників схеми підозрюються в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненим повторно, з корисливих мотивів, організованою групою (ч. 3 ст. 332 КК України).

Вирішується питання щодо обрання правоохоронцю запобіжного заходу та відсторонення від посади.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Рівненська обласна прокуратура.