Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР виявило на Одеській митниці схему приховування товарів від розмитнення. Вже нараховано збитків на 47 млн грн (ВІДЕО)

18/10/2022

Державне бюро розслідувань постійно проводить ґрунтовну роботу з виявлення та припинення порушень на митниці. Головна мета Бюро – повернення коштів до державного бюджету та спрямування їх на потреби ЗСУ.

Від початку російської агресії питання протидії зловживанням у митній сфері є приіоритетним для нашої держави. Адже вкрадені на розмитненні кошти - це несплачені пенсії, соціальні нарахування, вкрай необхідні резерви для забезпечення потреб ЗСУ.

Щомісяця працівники ДБР викривають злочинні схеми під час розмитнення товарів на десятки мільйонів гривень.

Зокрема, у межах розгалужених комплексних заходів, працівники ДБР виявили на Одеській митниці понад 130 контейнерів з товарами, термін розмитнення яких, нібито, сплив. Своєчасно посадовці митниці не вжили жодних заходів щодо передачі виявленого товару уповноваженим органам для їх реалізації та направлення коштів у дохід держави чи на потреби ЗСУ. Ймовірно, йдеться про схему ухиляння від сплати податків, що призводить до втрати бюджетом значних коштів.

Під час обшуків на території контейнерних терміналів, слідчі ДБР знайшли елітні автомобілі, техніку, алкоголь, а також продукти харчування тривалого зберігання.

Орієнтовна вартість товару складає щонайменше 47 мільйонів гривень.

Слідчі дії тривають. Зокрема, буде дана правова оцінка діям посадовців митниці, які в умовах повномасштабної агресії росії проти України не вжили жодних кроків для своєчасного наповнення бюджету.

Оскільки власники товарів не звертались до митниці щодо повернення своїх товарів, буде перевірена версія про російське походження товару.

Продукція буде вилучена та реалізована, а виручені кошти спрямують до бюджету.

Також, Державне бюро розслідувань звертає увагу суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності товари яких, на даний час, перебувають у зоні митного контролю та граничний строк перебування яких під митним контролем закінчується, у найкоротший строк звернутися до Одеської митниці щодо його розмитнення та сплати обов’язкових митних платежів та штрафних санкцій.

ДБР щодня продовжує роботу з викриття тіньових схем на митниці:

  • Як повідомлялось у вересні, до суду було направлено кримінальні провадження зі встановленими збитками на понад 90 млн грн. 
  • Крім того, на Львівській митниці ДБР почала розслідування незаконного розмитнення авто за нульовою ставкою вже після скасування пільгового режиму
  • Також розслідуються дії посадовців цієї митниці, які пропустили без сплати мита 40 вантажівок з побутовою технікою 
  • Ще раніше ДБР перекрило один з найбільших в Україні каналів контрабанди техніки та брендового одягу