ДБР викриває інспекторів ДСНС, які за гроші «закривають очі» на порушення пожежної безпеки

12/01/2022

ДБР викрило двох працівників ДСНС, які наживалися на підприємцях під час перевірок стандартів пожежної безпеки на АЗС та оздоровчому комплексі.

Працівники Територіального управління ДБР Хмельницького завершили досудове розслідування стосовно інспектора Головного управління ДСНС України в Рівненській. Обвинувальний акт скеровано до суду.

В лютому 2021 року в одному із оздоровчих комплексів Рівненщини працівники ДСНС провели позапланову перевірку, в результаті якої виявили численні порушення правил пожежної безпеки. За рішенням суду робота закладу мала б бути припинена до усунення виявлених недоліків.

Проте інспектор ДСНС зв’язався з представником оздоровчого комплексу та почав вимагати хабар за те, щоб не закривати підприємство на виконання рішення суду та не заважати його роботі.

Неправомірну вигоду він одержав на банківську картку дружини. 

Інспектор ДСНС обвинувачується в одержанні службовою особою неправомірної вигоди, поєднаному з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.


А слідчі Територіального управління ДБР Миколаєва затримали головного інспектора одного з районних відділів ДСНС України в Одеській області, який систематично вимагав хабар за безперешкодну роботу АЗС.

До ДСНС надійшла скарга на діяльність автозаправної станції в Одесі і інспектор запропонував її власнику за 15 тис. гривень не здійснювати перевірку та не накладати штрафу. Також він хотів отримувати таку оплату щоквартально.

10 січня 2022 року ДБР затримало «на гарячому» інспектора під час одержання чергової частини неправомірної вигоди

Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу та оголошення підозри у вимаганні та одержанні неправомірної вигоді (ч. 3 ст. 368 КК України). Також ДБР перевіряє причетність до оборудки керівництва територіального відділу ГУ ДСНС України в Одеській області.

Процесуальне керівництво здійснюється обласними прокуратурами, оперативний супровід – ДБР, СБУ та Нацполіція.