Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР викрито високопосадовців, які завдали збитків державі на майже 2 мільярди гривень у 2020-2021 роках

18/02/2021

Одним із важливих напрямків у роботі Державного бюро розслідувань є забезпечення відшкодування збитків, завданих державному бюджету України високопосадовцями, суддями, правоохоронцями та військовослужбовцями.

Саме тому слідчі Державного бюро розслідувань протягом 2020-2021 років продовжили приділяти особливу увагу злочинам, у яких наша держава зазнала збитків.

Так, завдяки роботі Державного бюро розслідувань викрито посадових осіб, дії чи бездіяльність яких призвела до завдання державі збитків на майже 2 мільярди гривень, що є більше за річний бюджет ДБР.

 

Колишній заступник Міністра Міністерства з питань надзвичайних ситуацій

Судитимуть за зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

Слідством встановлено, що у 2004 році МНС і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на земельній ділянці, що належала Міністерству, повинні були побудувати житловий будинок. Згідно з угодою, 3 420 кв м житлової площі у вказаному будинку повинні були перейти у власність Міністерству.

Проте, у 2010 році заступник міністра МНС уклав додаткову угоду, за якою Міністерство відмовилося від житлової площі у місті Києві в обмін на аналогічну житлову площу у будинку, розташованому в місті Ірпені Київської області.

Згідно з матеріалами експертизи, вартість квартир, які фактично отримало Міністерство у Київській області, на 23,7 млн грн менше ніж вартість квартир, які Міністерство мало отримати у місті Києві.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні направлено до суду для розгляду по суті.


Ексвиконувач обов’язків голови Державної служби зайнятості України та його пособник

Судитимуть за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України).

Слідством встановлено, що в.о. Голови ДСЗУ заволодів коштами приватного підприємства, яке виграло тендер на будівництво Житомирського обласного центру, погрожуючи призупинити виплати за укладеними договорами. Користуючись службовим становищем посадовець разом зі спільниками з січня по травень 2019 року одержали загалом 800 тисяч гривень в якості «відкату». До протиправної схеми причетні також заступник керівника Департаменту – начальник управління Держслужби зайнятості та приватна особа у якості посередника.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні направлено до суду для розгляду по суті, а 800 тисяч гривень арештовано.

 

Голова одного з державних агентств України

Підозрюється у незаконному поводженні з радіоактивними матеріалами (ч. 3 ст. 265 КК України).

Слідством встановлено, що посадовець 23 серпня 2019 року підписав договір із суб’єктом підприємницької діяльності та продав радіоактивно забруднений металобрухт загальною вагою 511 тонн на суму 516 тисяч гривень.

Внаслідок дій посадовця державі завдано матеріальної шкоди у сумі понад 2 мільйони 753 тисяч гривень.

Крім цього, під час укладення угоди про продаж металобрухту у сторін були відсутні ліцензії Державної інспекції ядерного регулювання України та санітарні паспорти на провадження виду діяльності, пов'язаної з торгівлею радіоактивними матеріалами у вигляді радіоактивно забрудненого металобрухту.

Наразі досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні завершене, виконуються вимоги статті 290 КПК України, а 2 мільйони 753 тисяч гривень повернуто та відшкодовано державі.

 

6 учасників ОЗГ

Підозрюються у заволодінні організованою групою коштами державного бюджету в особливо великих розмірах під час виконання будівельних робіт об’єктів військової інфраструктури (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367, ч. 3 ст. 426 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи замовника робіт, генпідрядника та субпідрядника діючи організованою групою внесли до первинних облікових документів недостовірні відомості про завищені обсяги та вартість робіт під час будівництва об’єктів військової інфраструктури та заволоділи чужим майном – бюджетними коштами в особливо великому розмірі на загальну суму 11 169 994,25 грн.

Слідчими накладено арешт на рухоме та нерухоме майно 6 підозрюваних.

В ході досудового розслідування відшкодовано спричинені матеріальні збитки на загальну суму 2 962 979,92 грн.