ДБР викрило злочинну групу на чолі з громадянином рф, який організував незаконний видобуток корисних копалин в Україні

24/06/2022

Працівники Державного бюро розслідувань викрили злочинну групу, створену громадянином російської федерації, яка здійснювала незаконний видобуток корисних копалин на території Київської та Житомирської областей.

Кошти від бізнесу через офшорні компанії виводилися до російської федерації та використовувалися, у тому числі, для фінансування окупаційного режиму у тимчасово окупованому Криму та ОРДЛО.

За даними досудового розслідування, організатор схеми, використовуючи особисті зв’язки серед чиновників державних та правоохоронних органів, набув право власності на низку спеціалізованих підприємств та отримав дозволи на спеціальне користування надрами на території України. На цих підприємствах спільно з іншими фізичними особами в порушення законознавства здійснювався видобуток корисних копалин на території України, а саме щебню, піску та ін.

Слідство встановило, що до державного бюджету не сплачувались обов’язкові податки, плати за землю у особливо великих розмірах.

За клопотанням Державного бюро розслідувань накладено арешт на майно організацій, їх банківські рахунки та незаконно добуті корисні копалини загальною вартістю понад 1 млрд грн., а також його особисте майно.

Крім того, встановлено, що власник таких компаній неодноразово виправдовував збройну агресію російської федерації проти України, тимчасову окупацію частини території України та входить до складу засновників юридичної особи на території іноземної держави спільно з представником невизнаної республіки «ДНР».

Також ДБР встановлює службових осіб, причетних до сприяння у здійсненні незаконної діяльності підприємця.

Досудове розслідування кримінального провадження здійснюється за ознаками правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 367, ч. 2. ст. 240, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 258-5, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 197-1, ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 254 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Офіс Генерального прокурора.