Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР викрило всеукраїнське угруповання наркоторговців, які виготовляли психотропи у промислових масштабах (ВІДЕО)

26/04/2023

Працівники ДБР провели масштабну спецоперацію та викрили злочинне угруповання, яке виготовляло та розповсюджувало психотропні речовини по всій Україні. Наркотики реалізовували гуртовим замовникам та у роздріб. Місячний грошовий обіг угрупування складав десятки мільйонів гривень.

Зловмисники організували роботу нарколабораторій на території декількох областей.

В останні місяці, користуючись воєнним станом, наркоділки особливо активізувалися. В полі їхнього зору, у тому числі були й прифронтові райони. Не полишали вони спроб проникнути та в середовище військових та підірвати таким чином боєготовність наших підрозділів.

За даними слідства наркоділки продавали майже 250 тис. доз на місяць, вартістю близько 70 млн грн.

Аби легалізувати доходи, отримані від наркобізнесу, організатор та співучасник купували рухоме та нерухоме майно по всій Україні. Діяльність такого розгалуженого угрупування важко було б організувати без сприяння представників у правоохоронних органах.

Працівники ДБР провели понад 35 обшуків у Києві, Черкаській, Дніпропетровській, Полтавській, Запорізькій, Одеській та Херсонській областях.

За результатами оперативно-слідчих дій затримано організатора, трьох членів організованої групи, а також одного із найбільших гуртових покупців.

Виявлено та вилучено понад 20 кг психотропних речовин, понад 600 л прекурсорів, які вже були підготовлені для виготовлення наркотиків, відповідне обладнання, понад 60 тис. доларів США, отриманих в результаті злочинної діяльності, інші речові докази, які доводять провину підозрюваних.

Наразі учасникам організованої групи повідомлено про підозру у створенні злочинного угрупування, що займається незаконним виготовленням, придбанням, зберіганням, перевезенням, пересиланням з метою збуту та збутом психотропних речовин та прекурсорів в особливо великому розмірі на території України (ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 306, ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 311, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 317 КК України).

За вказані злочини передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

Гуртовому покупцю та реалізатору наркотиків повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 307 КК України, покарання за вказаний злочин передбачає позбавлення волі на термін до 12 років конфіскацією майна.

Одночасно вирішується питання щодо обрання затриманим міри запобіжного заходу.

Тривають першочергові слідчі дії, направлені на виявлення всіх осіб, причетних до злочинної діяльності.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.