Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР викрило у Дніпрі нарколабораторію з повним циклом виготовлення психотропного препарату метамфетамін (ВІДЕО)

04/10/2022

Державне бюро розслідувань у межах системної роботи з блокування виробництва та реалізації важких наркотиків викрило чергове масштабне виробництво психотропів. Діяльність потужної нарколабораторії з виготовлення метамфетаміну працівники ДБР блокували на Дніпропетровщині у взаємодії із СБУ та Нацполіцією.

Працівники ДБР повідомили про підозру шістьом учасникам злочинного угруповання, яке організувало промислове виробництво та розповсюдження наркотиків на території області.

Місцевий мешканець організував виробництво наркотичних засобів у промислових масштабах, до наркобізнесу він залучив навіть власну дружину. Спеціальну лабораторію злочинна група облаштувала в будинку одного зі своїх учасників.

Виробництво «кришував» місцевий правоохоронець. Він не тільки прикривав наркоділків, а й забезпечував постачання інгредієнтів для наркотиків.

Нарколабораторія виготовляла у великих обсягах метамфетамін та інші наркотичні засоби. Виготовлену «продукцію» учасники угруповання розповсюджували за допомогою так званих «закладок». Клієнтів підшукували через Інтернет.

За попередніми оцінками, місячний оборот нелегальної лабораторії сягав 5 млн гривень.

Під час спецоперації правоохоронці провели обшуки в нарколабораторії та за місцем проживання учасників угруповання. Слідство триває, встановлюються інші учасники угруповання.

Також вилучені спеціальне обладнання, речовини з яких виготовляли наркотики, готові наркотики, чорнові записи та готівку.

Шістьом учасникам групи, у тому числі організатору, повідомлено про підозру в участі в злочинній організації та незаконному виробництві, зберіганні та збуті наркотичних засобів (ст. 255 та 307 КК України).

Санкція статті передбачає покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура.


Нагадаємо, що у вересні працівники ДБР виявили та зупинили масштабне виробництво наркотиків у Чернівецькій області. Нелегальна лабораторія у промислових масштабах виготовляла амфетамін, який потім продавали в усіх регіонах України, в тому числі у прифронтових районах.