Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР викрило у Дніпрі міжнародний наркосиндикат, який виготовляв наркотики у промислових масштабах (ВІДЕО)

13/02/2023

Працівники ДБР та співробітники СБУ в ході спільної операції на Дніпропетровщині викрили потужну і розгалужену міжнародну злочинну організацію, яка у промислових масштабах виготовляла та збувала наркотичні речовини. Ділки намагалися реалізовувати «зілля» й у прифронтових районах.

Прекурсори для виготовлення наркотиків дилери завозили контрабандою до Дніпра з однієї арабської країни. Виготовляли наркотики у кількох спеціально облаштованих лабораторіях, які були ретельно замасковані. Готовий продукт учасники групи продавали через сервіси поштових відправлень та особисто з рук в руки.

Правоохоронці провели понад 10 обшуків. Вилучено обладнання для виготовлення наркотичних речовин, майже 2 кг «метамфетаміну», а також гранати й автомат з набоями. Вартість вилучених наркотиків становить близько 4,5 млн гривень.

Місячний обіг коштів наркоділків сягав щонайменше 12 млн гривень.

Аби легалізувати доходи, отримані від наркобізнесу, організатор вкладав їх у розвиток власного туристично-готельного комплексу у Львівській області. Також він придбав віллу в єгипетському курортному місті Шарм-ель-Шейх.

Під час спецоперації затримано організатора та 6 спільників. Усім затриманим, а також ще одному фігуранту повідомлено про підозру в участі в злочинній організації, незаконному виробництві, зберіганні та збуті наркотичних засобів (ч. 1, 2 ст. 255 та ч. 2, 3 ст. 307 КК України).

Санкція статей передбачають покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Половині затриманих вже обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права на заставу. По решті фігурантів судові засідання ще тривають.

Також планується арешт готельного комплексу у Львівській області, автомобілів преміумкласу та іншого майна, яке належить учасникам злочинної організації.

Один із затриманих у межах іншого кримінального провадження перебував на свободі під заставою у сумі 1,5 млн гривень. Працівники ДБР через порушення ним умов застави ініціюють повернення цих коштів в дохід держави, у тому числі на потреби ЗСУ.

Досудове розслідування триває. Встановлюються інші можливі співучасники наркоділків.

Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура.

Нагадаємо, раніше ДБР викрило іншу потужну банду наркоторговців, які збут наркотиків поставили на потік в Полтавській, Дніпропетровській, Сумській та інших областях.