ДБР викрило схему ухилення від сплати податків на спиртзаводі

17/08/2021

Працівники Державного бюро розслідувань викрили схему з ухилення від сплати податків під час виробництва та реалізації спиртовмісних речовин на суму понад 181 млн гривень.

Схему ухиляння від сплати акцизного податку під час виготовлення розріджувача багатофунціонального та дезінфекційних засобів організував директор державного спиртзаводу. Діяв він у змові зі службовими особами підприємств на території Полтавської та Кіровоградської областей.

Службові особи вказували у звітних документах такі характеристики товару, які дозволяли не сплачувати за нього податки.

Слідчі ДБР повідомили директору спиртзаводу про підозру за фактом ухилення від сплати акцизного податку (ч. 3 ст. 212 КПК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років з конфіскацією майна.

Під час слідства виявлені факти продажу спиртовмісних речовин підприємствам-виробникам фальсифікованого бензину через фірми-прокладки.

На цей час у кримінальному провадженні проводяться обшуки за місцем виготовлення вищевказаних спиртовмісних речовин, місцями виробництва з них фальсифікованих нафтопродуктів та їх реалізації.

Перевіряються причетність до вчинених злочинів службових осіб структурних підрозділів Державної податкової служби України.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – ДБР та УСБУ в Полтавській області.