Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР викрило правоохоронця та «приватного детектива» на продажі інформації з державних баз даних (ВІДЕО)

07/06/2023

Працівники ДБР повідомили про підозру правоохоронцю одного з районних управлінь Києва, який спільно зі своїм знайомим торгував персональними даними громадян України.

За сприяння СБУ та Нацполіції встановлено, що киянин вигадав схему заробітку, користуючись доступом свого знайомого правоохоронця до персональних даних громадян. Він видавав себе за приватного детектива та розміщував оголошення на одному зі спеціалізованих сайтів щодо можливості замовлення у нього інформації про персональні дані українських громадян.

Після отримання замовлення на «досьє», його спільник — правоохоронець заходив до державних баз даних, до яких мав доступ. Зловмисник копіював необхідну інформацію, а «детектив» передавав її замовнику. Клієнт міг отримати паспортні дані, інформацію про номери телефонів і автомобілів, відомості про перетин кордону та вчинення адміністративних правопорушень.

Перевіряється можлива причетність так званого детектива до негласних спостережень за громадянами та зняття інформації про активність телефонного номера людини, на яку поступало замовлення.

Вартість інформації стосовно однієї особи могла сягати 55 тис. гривень. Рівень «гонорару» залежав від соціального статусу особи, дані якої перевірялися, а також кількості проаналізованих даних в інформаційно-комунікаційних системах.

Крім цього, «детектив» пропонував «VIP послугу», яка передбачала максимально детальну інформацію щодо «замовленої» особи. Отримати дані такого рівня, нібито, він міг за допомогою своїх зав’язків у Службі безпеки України, як колишній співробітник силового блоку.Подільників підозрюють у передачі третім особам персональних даних громадян України за грошову винагороду - ч. 3 ст. 362 КК України.

Санкція статті передбачає позбавлення волі до 6 років.

Наразі підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.