Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР викрило працівників Житомирської митниці, які за винагороду продовжили «нульове розмитнення» авто вже після скасування депутатами цієї опції

31/03/2023

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу щодо очищення митниці від корупції та тіньових схем. Щоб унеможливити перетікання мільйонів гривень до кишень корупціонерів, ДБР спільно з СБУ проводить масштабну та довготривалу операцію «Митниця – для України». У межах операції вже вдалось запобігти злочинам на сотні мільйонів гривень. Як наголошував директор ДБР Олексій Сухачов: «Це – тривалий та змістовний процес, кінцева мета якого – наповнення державного бюджету України».

Працівники ДБР викрили чергову схему зловживань на Житомирській митниці під час оформлення транспортних засобів, завезених із Європи.

За оперативною інформацією, до злочинної схеми було залучено щонайменше 8 службових осіб митниці, у тому числі керівного складу. Повне коло залучених осіб наразі встановлюється.

Встановлено, що вже після скасування Верховною Радою рішення щодо звільнення від митних платежів авто, посадовці за окрему плату продовжували оформлювати ввезені автомобілі за нульовою ставкою.

ДБР задокументувало протиправне оформлення 17 транспортних засобів. Тільки за виявленими фактами, держбюджет недоотримав податків та зборів на понад 2 млн грн. Тривають подальші перевірки щодо виявлення інших епізодів вказаного злочину.

30 березня 2023 року працівники ДБР провели обшуки у 3 службових приміщеннях митниці, а також в приміщенні фірми, яка надавала послуги з облаштування зони митного контролю. Було виявлено та вилучено відеозаписи, мобільні телефони та інші засоби зв’язку, документи, а також записи із «чорною бухгалтерією».

Попередня кваліфікація правопорушення: зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.

Операція щодо протидії злочинам на митниці триває.