Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР викрило посадовців Звенигородського лісового господарства на привласнені коштів на понад 2,5 млн грн та незаконних рубках

25/11/2022

Працівники Державного бюро розслідувань викрили керівництво Державного підприємства «Звенигородське лісове господарство» на розтраті державних коштів та незаконних рубках лісу.

Очільник лісового господарства спільно зі своїми підлеглими привласнювали кошти від офіційно вирубаної деревини та під час закупівлі послуг з лісозаготівлі, садіння та догляду за лісом. Таких фіктивних договорів з підконтрольними підприємствами було виконано на 2,5 млн гривень.

Також працівники лісового господарства вносили неправдиву інформацію до документів щодо обсягу деревини та наявності цінних порід дерев на ввірених лісгоспу територіях, відведення деревини під рубки та вивезення незаконно зрубаного лісу. Отримані гроші від незаконно зрубаної та проданої деревини учасники схеми розділяли між собою.

Обсяги незаконних рубок та суми привласнених коштів наразі встановлюється.

Під час обшуків на підприємстві, ДБР вилучило документи, комп’ютери, мобільні телефони, магнітні диски, печатки, понад 2,2 млн гривень у різних валютах.

Ухвалою суду вказане майно арештовано, у тому числі й для майбутнього відшкодування збитків державі.

Кримінальне провадження відкрито за статтями зловживання службовим становищем, розтратою майна у великих розміром за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 191 КК України).

Санкція статей передбачає позбавлення волі на строк до 8 років.

Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво здійснює Черкаська обласна прокуратура.