ДБР викрило посадовців на Буковині та Житомирщині, які займалися поборами з комерсантів

15/12/2021

ДБР системно розслідує та запобігає вчиненню корупційних злочинів як у вищих ешелонах влади, так і посадовцями середньої ланки.

На Буковині та Житомирщині ДБР викрило поліцейського та податкового інспектора, які займалися поборами з комерсантів.

Працівники Теруправління ДБР Хмельницького за сприяння внутрішньої безпеки Нацполіції повідомили про підозру поліцейському Управління патрульної поліції в Чернівецькій області. Він вимагав у підприємця гроші за безперешкодне перевезення гравійно-піщаної суміші.

Поліцейський погрожував систематично складати на водіїв, які перевозили продукцію підприємця, адміністративні протоколи за різними статтями та вимагав за кожен рейс по 400 гривень.

Правоохоронці затримали поліцейського «на гарячому» після одержання частини хабаря в сумі 6 тис. гривень. Встановлюються інші особи з числа працівників патрульної поліції, які можуть бути причетними до вказаного злочину.

Зловмисник підозрюється в отриманні неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України).

Суд відсторонив правоохоронця від посади та обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.


На Житомирщині ревізор-інспектор обласного управління ДПС запропонував власнику бару зменшити суму штрафу, який був накладений за порушення касової дисципліни та неофіційне оформлення працівників закладу. За 10 тис. гривень посадовець обіцяв підприємцю зменшити суму штрафу з 65 тис. гривень до 5,1 тис. гривень.

Працівники ДБР виявили у номері одного із готелів, який податківець винайняв на вигадане ім’я, отриманий ним хабар та  наркотичні речовини.

Посадовець податкової підозрюється в одержанні неправомірної вигоди та незаконному зберіганні наркотичних засобів (ч. 1 ст. 368 та ч. 1 ст. 309 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 4 років.

Процесуальне керівництво досудовими розслідуваннями здійснює Чернівецька та Житомирська обласні прокуратури, оперативний супровід – Нацполіція та СБУ.