ДБР викрило поліцейського та військового на вимаганні відкупу від учасника ДТП

25/05/2021

Працівники теруправління ДБР у Мелітополі викрили працівників поліції та військової служби правопорядку на вимаганні грошей від військовослужбовця, який спричинив незначне ДТП.

У травні 2021 року військовослужбовець за кермом власного авто пошкодив причеп вантажного автомобіля. На місце ДТП прибули співробітник Каховського райвідділу поліції та співробітник Херсонського зонального відділу ВСП.

Вони вирішили «заробити» та стали вимагати гроші з військовослужбовця. За 1,2 тис. доларів США вони обіцяли йому повернути незаконно вилучене водійське посвідчення, не притягувати його до відповідальності та не накладати арешт на авто. Згодом «ділки» знизили свої вимоги до 20 тис. гривень.

Поліцейського та працівника Військової служби правопорядку було затримано після одержання частини неправомірної вигоди у сумі 14 тис. гривень. Їм повідомлено про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України). 

У разі доведення вини підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Херсонська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері, оперативний супровід – УСБУ в Херсонській області.