Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР викрило на Одещині 5 правоохоронців, які вирішили заробляли на продажу наркотиків. Троє з них постануть перед судом

07/03/2023

Працівники ДБР викрили на Одещині 5 правоохоронців, які замість боротьби з обігом наркотиків вирішили отримувати гроші з продавців зілля.

В Одесі працівники ДБР викрили двох правоохоронців, які хотіли заробити на наркозалежних.

За оперативними даними, двоє правоохоронців виявили двох наркозалежних, які раніше притягувались до кримінальної відповідальності за зберігання наркотиків. Вони вимагали від них почати продаж наркотиків, шантажуючи притягненням до відповідальності за буцім-то зберігання наркотичних речовин. Правоохоронці хотіли аби наркозалежні купували наркотики у вказаного ними дилера та розповсюджували через «закладки» в Одесі. При цьому паралельно «продавці» мали здавати правоохоронцям покупців наркотиків. Таким чином правоохоронці планували шантажем отримувати гроші і від продавців, і від покупців.

Працівники ДБР затримали правоохоронців «на гарячому» під час отримання «плати» у 16 тис. гривень від торговців наркотиків.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовими особами (ч. 3 ст. 368 КК України) та обрання запобіжного заходу.

Встановлюється повне коло осіб, залучених до продажу наркотиків, та канали надходження наркотичних речовин.

Санкція статті передбачає покарання до 10 років позбавлення волі.

Крім того, працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно трьох правоохоронців, які отримали гроші за схожою схемою. Обвинувальний акт направлено до суду.

У жовтні 2022 року на Одещині посадовець правоохоронного органу з двома підлеглими знайшли особу, яка пообіцяла їм «здати» одного з продавців наркотичних речовин.

Ця особа зустрілася з продавцем для купівлі амфетаміну. Під час зустрічі правоохоронці затримали продавця та почали вимагати в нього гроші, щоб не притягувати до кримінальної відповідальності.

При цьому вони документально не оформили затримання та не викликали слідчо-оперативну групу для складання відповідних процесуальних документів.

Замість цього вони відібрали у продавця 20 тисяч гривень, а потім поїхали до оселі чоловіка, де провели незаконний обшук та забрали ще понад 80 тисяч гривень.

Троє правоохоронців обвинувачуються у незаконному затриманні, одержанні неправомірної вигоди, поєднаному з вимаганням, у незаконному проникненні до житла, незаконному проведенні обшуку (ч. 2 ст. 146-1, ч. 3 ст. 368, ст. 28 ч. 2 ст. 162 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Процесуальне керівництво здійснює Одеська обласна прокуратура.