ДБР викрило на хабарництві інспекторів Рівненського слідчого ізолятора та виправної колонії на Вінниччині

05/02/2022

Працівники Територіального управління ДБР Хмельницького завершили досудове розслідування стосовно колишнього інспектора відділу режиму і охорони Рівненського слідчого ізолятора, в іншій справі повідомлено про підозру інспектору «Літинської виправної колонії».

Встановлено, що у листопаді 2021 року колишній інспектор Рівненського СІЗО вступив у змову з ув’язненим та за хабар погодився передати йому три мобільні телефони.

Знайомі чоловіка, який перебував у слідчому ізоляторі, перерахували гроші на особисту картку інспектора та передали мобільні пристрої. Проте, «доставка» зірвалася через викриття протиправних дій працівника ізолятора під час догляду. Наразі він звільнений з посади.

Працівники ДБР також викрили на хабарі інспектора відділу нагляду і безпеки державного «Літинська виправна колонія №123».

За попередньою інформацією, з листопада 2021 року він брав кошти в ув’язнених за передачу їм телефонів. Слідчі ДБР задокументували отримання підозрюваним 65 тис. грн, що надійшли як поповнення телефонного рахунку.

Триває перевірка інших працівників установи, які можуть бути причетними до злочину.

Кваліфікація обох правопорушень: одержання неправомірної вигоди службовою особою (ч. 1 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 4 років.

Процесуальне керівництво здійснюють Рівненська та Вінницька обласні прокуратури, оперативний супровід – ДБР та сектор внутрішніх розслідувань та безпеки персоналу Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України.