ДБР викрило маріупольського прикордонника, який намагався підкупити керівника, аби той закрив очі на схеми із заробляння грошей

28/07/2021

Працівники Теруправління ДБР Краматорська за сприяння внутрішньої безпеки Держприкордонслужби затримали начальника відділення інспекторів прикордонного контролю відділу прикордонної служби «Маріуполь» під час давання хабаря своєму керівнику.

Прикордонник намагався залучити керівника до схеми заробляння грошей на іноземних суднах, що заходили в Маріупольський морський торговельний порт.

Старший лейтенант брав гроші від фірм, які супроводжували такі судна. Після отримання фіксованої плати він давав вказівку підлеглим працівникам прискорювати перетин кордону суден, а також «не помічати» порушень під час здійснення прикордонного контролю.

28 липня 2021 року правопорушника затримано під час спроби дати частину неправомірної вигоди у розмірі 400 доларів США  начальнику відділу прикордонної служби «Маріуполь» за нестворення перешкод у його діяльності.

Попередня кваліфікація: пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі (ч. 3 ст. 369 КК України).

Наразі проводиться обшук за місцем проживання фігуранта, а також вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна або без такої.

Процесуальне керівництво здійснює Маріупольська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил, оперативне супроводження – Головний відділ внутрішньої та власної безпеки ДПСУ.

Державне бюро розслідувань проводить послідовну роботу з протидії та розслідування корупційних злочинів, вчинених у сфері охорони державного кордону та переміщення товарів до України.

Робота слідчих та оперативних працівників ДБР забезпечує боротьбу з корупцією, хабарництвом та зловживаннями серед працівників контролюючих органів на кордоні України.