Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР викрило колишнього правоохоронця, який пропагує «руський мір» серед українських дітей на тимчасово окупованій території

09/06/2023

ДБР продовжує викривати та притягувати до відповідальності зрадників та колаборантів, які під час російського вторгнення пішли на співпрацю з загарбниками.

Працівники ДБР заочно повідомили про підозру у дезертирстві та колабораціонізмі  колишньому правоохоронцю зі Старобільського району Луганської області.

Встановлено, що 24 лютого 2022 року, з початком повномасштабного вторгнення рф на територію України, правоохоронець втік з місця несення служби в смт Біловодськ Луганської області. Дочекавшись захоплення росіянами території Старобільського району, підозрюваний пройшов співбесіду з окупантами та почав працювати у «службі дорожньої автоінспекції народної міліції лнр».

Працюючи «гаішником» при окупантах фігурант за законами рф накладає штрафи, перевіряє автівки та патрулює населені пункти.

Крім того, експравоохоронець проводить так звані «профорієнтаційні заходи» серед дітей, які мешкають на тимчасово окупованій території Старобільського району, пропагуючи «руський мір».

Колишній правоохоронець підозрюються у дезертирстві (ч. 4 ст. 408 КК України) та колабораціонізмі (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Санкція статей передбачає до 15 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Луганська спеціалізована прокуратура у сфері оборони.