Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР викрило керівництво митного посту «Столичний» Київської митниці на системних хабарях з імпортерів (ВІДЕО)

23/11/2022

ДБР продовжує змістовну роботу щодо протидії зловживанням на митниці. Адже така діяльність в умовах воєнного часу не лише є морально недопустимою, але й наносить значну економічну шкоду державі.

Працівники Державного бюро розслідувань за матеріалами СБУ викрили керівництво митного посту «Столичний» Київської митниці Держмитслужби України. Посадовці системно вимагали хабарі від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які ввозили в Україну товари широкого вжитку.

Встановлено, що за безперешкодне митне оформлення товарів та пришвидшення процедури митного оформлення митні ділки брали 300 доларів США з одного контейнеру. Лише за короткий період слідство задокументувало факти отримання хабарів на кілька тисяч доларів США.

Працівники ДБР спільно зі співробітниками СБУ затримали зловмисників під час одержання чергової частини хабаря від одного з імпортерів.

Про підозру повідомлено начальнику митного посту «Столичний» Київської митниці та виконувачу обов’язки заступника начальника митного посту «Столичний». Митники підозрюються у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Робота триває. Нагадаємо, що 16 листопада ДБР викрило начальника митного посту «Тиса» Закарпатської митниці та його заступника на систематичному вимаганні хабарів у автоперевізників.