Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР викрило голову Вовчанського райсуду та колишнього правоохоронця, які побігли з міста разом зі своїми «новими господарями»

27/12/2022

Державне бюро розслідувань продовжує системно викривати і притягувати до відповідальності зрадників, які перейшли на бік ворога.

Працівники ДБР повідомили про підозру очільниці Вовчанського районного суду Харківської області, яка після захоплення Вовчанська росіянами взялася допомагати загарбникам створювати окупаційну судову установу.

Вона активно закликала своїх підлеглих зрадити Україну, почати працювати в окупаційній структурі та отримати російські паспорти. Після звільнення Вовчанська жінка разом з окупантами втекла до рф.

Також, працівники ДБР завершили спеціальне досудове розслідування відносно колишнього правоохоронця з міста Вовчанськ Харківської області, який під час окупації був слідчим у так званому відділі поліції.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Після окупації міста чоловік добровільно перейшов сторону ворога, допомагав створювати окупаційний відділ поліції, чергував на блокпостах, супроводжував автомобільні колони окупантів. Крім того, він разом із військовими рф вишукував українських правоохоронців у відставці та учасників АТО.

У квітні окупаційна адміністрація призначила фігуранта на посаду слідчого у місцевому псевдо правоохоронному органі.

Керівниця районного суду підозрюється в державній зраді, а колишній правоохоронець обвинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацію майна.

Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура.


Нагадаємо, що раніше ДБР скерувало до суду провадження відносно іншого зрадника з Вовчанська. Він працював начальником дільничних інспекторів окупаційної поліції.

Також ДБР скерувало до суду провадження щодо лісничого з Вовчанська, який очолив окупаційний лісгосп, а також відносно колишнього українського правоохоронця з Вовчанська, який в окупантів працював начальником дільничних інспекторів поліції.

ДБР наголошує, за зраду скоєну в умовах воєнного стану відповідальність буде сурова і невідворотна.