ДБР викрило діяльність фірм-імпортерів, які уникали сплати ПДВ на суму понад 270 млн гривень

14/04/2021

На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 квітня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", Державне бюро розслідувань спільно з Державною податковою службою провело вибірковий аналіз окремих фірм-імпортерів та виявило факти маніпуляцій податковою звітністю, що завдало збитків державі на сотні мільйонів гривень.

Встановлено, що суб’єкти підприємницької діяльності імпортували товари та реалізовували їх в Україні, однак не відображали відповідні відомості у податковому обліку. Застосовувалася схема пересортування: коли товар купувався за однією номенклатурою, а реалізовувався – за іншою. При цьому суб’єкти господарювання виводили імпорт в тіньовий обіг, реалізовуючи товар за готівку, а податкові зобов’язання – ПДВ, за гроші передавали іншим юридичним особам, що займаються т.з. «скрутками».

Встановлено, що лише протягом січня-березня 2021 року таким чином реалізовано краму на 1,6 млрд гривень, що нанесло збитки державі на суму понад 270 млн грн.

"Аналіз фінансових операцій імпортерів допоміг встановити компанії, що концентрували фінансові потоки, і по напрацьованих схемах виходили з-під податкового навантаження. Зараз вивчається діяльність і інших суб’єктів господарювання, які задіяні у масштабних фінансових маніпуляціях", – зазначив в.о. директора Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов.

Опираючись на висновки ДБР, відповідна Комісія Державної податкової служби зупинила реєстрацію накладних зазначених суб’єктів підприємницької діяльності. 

Розслідування цієї, а також низки інших масштабних схем за фактами зловживань при ввезенні в Україну та розмитненні товарів, а також можливої причетності до оборудок співробітників митної та податкової служб триває і перебуває на постійному контролі керівництва Бюро.