Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР викрило багатомільйонну схему ухилення забудовника від сплати податків

29/07/2021

ДБР у межах компетенції  суттєво активізувало протидію економічним злочинам за усіма напрямами. В результаті цієї роботи перекриваються масштабні канали контрабанди та ліквідуються фінансові схеми зацікавлених посадовців, які спричиняли збитків державі на сотні мільйонів гривень.

 

 

Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому ревізору — інспектору органів доходів та зборів Київської області, який допустив багатомільйонну схему ухилення від сплати податків.

Інспектор проводив перевірку сплати податків громадянином України, який займався будівництвом та збутом нерухомості.

За законом громадянин мав би зареєструвати відповідну підриємницьку діяльність та сплачувати податки як фізична особа–підприємець у розмірі 18 %, натомість робив це як фізична особа і платив лише 5 %.

Інспектор «не побачив» порушення та не відобразив в акті податкової перевірки отримані громадянином доходи від будівництва та продажу нерухомості на суму понад 292 млн гривень.

Це призвело до ненарахування до державного бюджету податку з доходів та податку на додану вартість в сумі понад 42 млн гривень.

Колишній посадовець органів доходів і зборів підозрюється у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк до 5 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – ГУ ВБ ДФС України.

Досудове розслідування стосовно забудовника триває.

Забезпечення відшкодування збитків, завданих державному бюджету України корупційними злочинами, є одним із важливих напрямів у роботі Державного бюро розслідувань.

Тільки у 2020-2021 роках завдяки роботі ДБР викрито посадових осіб, дії чи бездіяльність яких призвела до завдання державі збитків на майже 2 мільярди гривень.