Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР усвідомлює відповідальність перед суспільством у встановленні істини у ДТП з авто Трухіна, тому ретельно досліджує всі факти – Сухачов

09/02/2022

Державне бюро розслідувань розуміє відповідальність перед суспільством щодо становлення істини у ДТП з автомобілем народного депутата України Олександра Трухіна, тому ретельно досліджує всі факти.

Про це заявив Директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов на засіданні комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

Очільник ДБР нагадав, що аварія сталася 23 серпня, а матеріали кримінального провадження надійшли від Нацполіції до Державного бюро розслідувань лише 2 вересня 2021 року, тобто на десятий день після дорожньо-транспортної пригоди.

Він зауважив, що у будь-якій ДТП ключову роль відіграють саме первинні заходи, проведені на місці події, зокрема: встановлення свідків, забезпечення збереження слідів, встановлення інших джерел інформації про подію.

Тож слідчими ДБР довелось працювати з інформацією, яка була виявлена та документально зафіксована працівниками Нацполіції на початковому етапі розслідування.

«У цій ситуації слідчими ДБР проведено кропітку аналітичну та рутинну роботу для покрокового встановлення всіх обставин дорожньо-транспортної пригоди. Оскільки ми розуміли всю відповідальність перед громадянським суспільством у цьому резонансному запиті на справедливість!», - наголосив Директор ДБР.

Оперативно-слідча група ДБР відпрацювала увесь маршрут руху автомобіля від Полтави до місця дорожньо-транспортної пригоди, який складає відрізок у 300 кілометрів.

Уздовж цього маршруту встановлено понад 1000 камер спостереження, розташованих на АЗС, автосалонах, житлових будинках, опорах систем спостереження органів місцевої влади, з яких оглянуто та проаналізовано 30 годин відеозаписів.

За результатами зафіксовано рух автомобіля «Audi-A8» з міста Полтава до міста Бориспіль. З найбільш наближених за часом до моменту ДТП ділянок автодороги, зокрема у населеному пункті Борщів Київської області та у місті Борисполі по вулиці Київський шлях, 23 на камерах спостереження чітко зафіксовано, що за кермом вказаного автомобіля перебуває особа в одязі червоного кольору.

Водночас відеозаписи з камер спостереження від вказаного місця до самого місця скоєння ДТП слідчими ДБР не отримано. На запит ДБР підрядна організація офіційно повідомила, що у зв’язку з проведенням ремонту автодороги та заміни дорожньої інфраструктури, системи відеоспостереження на цій ділянці були тимчасово демонтовані.

У ході слідства було допитано 12 осіб, як учасників події, так і очевидців, з них 8 осіб допитані безпосередньо слідчими ДБР. Були проведені судові експертизи: молекулярно-генетична, автотехнічні, транспортно-трасологічна, судово-медичні.

Щодо відеозапису, оприлюдненому 1 лютого 2022 року на сайті видання «Українська правда», Директор ДБР наголосив, що 25 серпня 2021 року слідчим Національної поліції було направлено запит до Управління патрульної поліції у місті Києві про надання записів з відеореєстраторів поліцейських, які перебували на місці ДТП. Проте, відповідь надана не була.

3 вересня 2021 року слідчий ДБР повторно, у тому числі й на електронну адресу Управління патрульної поліції, направив запит про надання записів з відеореєстраторів поліцейських з проханням забезпечити збереження цих відеозаписів.

28 вересня 2021 року, тобто майже місяць з часу отримання запиту, Управлінням патрульної поліції у місті Києві надано відповідь про те, що 30-денний строк зберігання відеозаписів минув, у зв’язку з чим вони видалені.

Через оприлюднення на вебсайті «Української правди» фрагментів відеозаписів з відеореєстраторів поліцейських, 2 лютого 2022 року Державним бюро розслідувань скеровано лист на адресу Національної поліції із проханням провести службову перевірку за фактами відмови у наданні відеозаписів з нагрудних відеореєстраторів поліцейських. А також неправомірного розголошення службової інформації та можливого внесення завідомо неправдивих відомостей до листа на адресу ДБР.

Олексій Сухачов також зауважив, що окремі фрагменти відеозаписів, оприлюднених ЗМІ, можуть свідчити про наявність ознак вчинення народним депутатом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України (пропозиція надання неправомірної вигоди службовій особі).

У зв’язку з цим слідчий ДБР звернувся до Офісу Генерального прокурора щодо прийняття рішення щодо внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення народним депутатом України.