Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР у взаємодії з СБУ повідомило про підозру підполковниці УСБУ Рівненщини, яка виправдовувала російську агресію та поширювала фейки російської пропаганди

02/03/2023

Працівники ДБР за сприяння внутрішньої безпеки СБУ повідомили про підозру співробітниці управління Служби безпеки України в Рівненській області, яка виправдовувала війну росії проти України та заперечувала збройну агресію рф.

Підполковниця активно продукувала «меседжі» російської пропаганди та просувала антиукраїнські погляди. Зокрема, жінка переконувала, що війна в Україні вигідна, перш за все, Сполученим Штатам Америки, наголошувала, що «Захід переслідує власні інтереси», а також, що саме через Україну, а не через росію, як країну-агресора, всі європейські країни страждають через підвищення тарифів та санкції.

У розмовах службовиця захоплювалась політикою лукашенка та шкодувала, що Янукович покинув країну у 2014 році. Наголошувала, що саме українська влада винна у повномасштабному вторгненні росії через те, що не визнала «автономними» Донецьку та Луганську області. Крім того, посадовиця не вірить в обстріли сходу України росіянами, адже «вони прийняли рішення їх захищати», а українських військових звинувачує у постійних «провокаціях».

Жінка проходила службу в правоохоронному органі з 1996 року, проте раніше подібних настроїв не проявляла. Наразі вона відсторонена від займаної посади та перебуває в розпорядженні. За результатами розслідування буде прийняте рішення щодо її подальшого звільнення.

Вона підозрюється у виправдуванні, визнанні правомірною, а також запереченні збройної агресії Російської Федерації проти України, вчинене службовою особою (ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Їй загрожує до 8 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Рівненська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону.