ДБР у Києві викрило дільничного поліцейського, який разом зі спільником займався поборами

03/06/2021

Слідчі Територіального управління ДБР у Києві, за сприяння ДВБ Нацполіції, 2 червня затримали дільничного офіцера поліції та цивільну особу, які займалися поборами з громадян за непритягнення до кримінальної відповідальності.

Встановлено, що дільничний поліцейський разом зі спільником, який раніше мав судимість, зупинили у Києві двох громадян. При поверховому огляді у затриманих було виявлено порошкоподібні речовини білого кольору.

Затриманих доставили до поліцейської дільниці, де у них почали вимагати по 10 тис. гривень за непритягнення до кримінальної відповідальності за начебто зберігання наркотиків. Громадян відпустили після отримання 6 тис. гривень та обіцянки у подальшому передати решту грошей.

Слідчі ДБР встановили і ряд інших фактів поборів поліцейським та його спільником. Вони систематично вимагали та отримували гроші за непритягнення до кримінальної відповідальності осіб, які здійснюють дрібні крадіжки у торговельних центрах та супермаркетах, з їх батьків, з наркозалежних осіб тощо. При цьому цивільна особа в подібних ситуаціях постійно представлялася працівником поліції.

Досудове розслідування триває.

Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні неправомірної вигоди службовою особою, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Київська міська прокуратура, оперативний супровід – КМУ ДВБ Нацполіції.