Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР у Хмельницькому ліквідували схему переправлення чоловіків через кордон

31/03/2022

Державне бюро розслідувань продовжує вживати активних заходів щодо недопущення функціонування незаконних схем переправлення за кордон чоловіків призовного віку.

Так, працівники ДБР у Хмельницькому затримали цивільну особу, яка організувала схему переправлення чоловіків призовного віку за кордон.

У взаємодії з Хмельницькою обласною військовою адміністрацією було викрито схему переправлення військовозобов’язаних громадян України під виглядом осіб, що супроводжують гуманітарні вантажі для потреб однієї з військових частин Хмельницького.

Схему організував колишній правоохоронець, який, залучив до участі інших військовослужбовців, причетність яких наразі перевіряється.

За свої послуги ділки брали кошти в еквіваленті від 2 тис. доларів США.

Задокументовано декілька фактів отримання грошей від потенційних замовників. Організатора схеми було затримано «на гарячому» - під час отримання частини плати - 600 доларів США. Під час обшуку в кабінеті одного із ймовірних учасників схеми знайдено 140 тисяч гривень.

Слідчі дії тривають. Вирішується питання щодо оголошення учасникам схеми про підозру.

Слідчі ДБР відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (хабарництво), ч. 5 ст. 426-1 (Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень) КК України.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді тримання під вартою на строк до п'яти років.

Процесуальне керівництво здійснює Хмельницька спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону України.