ДБР та ГПУ розслідуватимуть обставини резонансної бійки в Полтаві за участю поліцейського

Обставини бійки в Полтаві за участю сержанта поліції, в результаті якої в лікарні опинився 17-річній громадянин України, а ще двоє громадян отримали тілесні ушкодження різного ступеню, знаходиться на особистому контролі Генерального прокурора України Руслана Рябошапки та Директора Державного бюро розслідувань Романа Труби.

Досудове розслідування здійснює теруправління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Полтаві. Процесуальне керівництво –  прокуратура Полтавської області. 

У бійці брав участь: сержант поліції батальйону патрульної служби особливого призначення «Полтава» Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

За попередньою інформацією: 29 вересня на одній з вулиць міста Полтава відбулася бійка за участю чотирьох чоловіків: двоє перехожих, серед яких – неповнолітній, заступилися за жінку, до якої чіплялися поліцейський з сином.

Працівник поліції був у стані алкогольного сп’яніння та, застосовуючи биту, наніс постраждалим тяжкі тілесні ушкодження. Його не зупинив попереджуючий вистріл у повітря, який зробив мешканець сусіднього будинку, побачивши бійку та намагаючись заспокоїти поліцейського.

Як наслідок:

– 17-річного хлопця з травмами доставлено до лікарні, де прооперовано з видаленням селезінки;

– другий громадянин отримав тілесні ушкодження –  перелом ноги;

– мешканець будинку, що намагався припинити бійку, отримав легкі тілесні ушкодження.

Наразі проводяться слідчі дії, зокрема допити свідків, готується клопотання про проведення судово-медичних експертиз потерпілих.

Досудове розслідування здійснюється за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених:

- ч. 1. ст. 121 Кримінального кодексу України – умисне тяжке тілесне ушкодження;

- ст. 296 Кримінального кодексу України– хуліганство;

- ч.1 ст. 125 Кримінального кодексу України – умисне легке тілесне ушкодження.