Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР спільно з СБУ провело обшуки у 15-ти компаніях, які контролюються підозрюваним у державній зраді Володимиром Сівковичем

05/04/2023

Працівники ДБР спільно з СБУ провели обшуки у компаніях, які контролюються підозрюваним у державній зраді колишнім заступником секретаря Ради нацбезпеки і оборони Володимиром Сівковичем.

У Києві та області правоохоронці, за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, сьогодні провели тридцять обшуків у п’ятнадцяти кампаніях, що займаються торгівлею автотранспортом, надають рієлторські та фінансові послуги тощо.

Володимир Сівкович підозрюється у державній зраді та шпигунстві. Після Революції Гідності він втік до росії, де проводить активну антиукраїнську діяльність, працює на спецслужби країни-агресора.

Зрадник через підставних осіб – українських громадян та підприємств-нерезидентів, здійснював контроль над низкою компаній в Україні. Де які з компаній мають ознаки фіктивності. Вони використовувалися для прикриття діяльності членів злочинної організації та легалізації їх фінансування. Кінцевою метою організаторів було вчинення злочинів проти основ Національної безпеки України.

У ході обшуків вилучені зброя, документи, що підтверджують причетність Сівковича до цих та інших компаній. Слідчі дії продовжуються.

Нагадаємо, у липні 2022 року працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді колишньому заступнику секретаря Ради нацбезпеки і оборони Володимиру Сівковичу та трьом співробітникам фсб рф за шпигунство.

Слідство встановило, що 5-а служба федеральної служби безпеки росії утворила злочинну організацію для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України. Очолив її начальник 9 («українського») управління департаменту оперативної інформації 5-ої служби фсб Росії Ігор Чумаков. До її складу входили співробітники фсб, у тому числі Олександр Чуліндін, Марина Тєрєнтьєва та представники інших державних органів країни-агресора. Залучили ефесбешники до своєї протиправної діяльності й представників колишньої влади в Україні, які у 2014 році «перебрались» до москви, зокрема Володимира Сівковича. Також у злочинну групу входив ексначальник ГУ СБУ в Криму Олег Кулініч, який своєю чергою залучив до групи інших громадян України.

Володимир Сівкович координував роботу з українською частиною угруповання, яка збирала та передавала представникам РФ відомості, що становлять державну таємницю, а також намагалась впливати на кадрові рішення в органах безпеки України.