Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР системно протидіє зловживанням на митниці, до суду вже направлено кримінальні провадження зі встановленими збитками на понад 90 млн грн (ВІДЕО)

10/09/2021

На виконання рішень РНБО України Державне бюро розслідувань продовжує та активізує системну роботу щодо протидії контрабанді, корупційним злочинам та зловживанням під час митного оформлення товарів.

Наразі ДБР здійснює розслідування у  426 кримінальних провадженнях у сфері порушень митного контролю. Сума збитків становить сотні мільйонів гривень. Найбільше фактів розслідується в Одеській області – 75, Києві – 62 і на Львівщині – 62.

Тільки у поточному році ДБР розпочало 176 кримінальних проваджень щодо таких злочинів, з них найбільше відкрито у Львівській – 25, Закарпатській – 21 та Харківській – 19 областях.

У цьому році до суду вже направлено 86 кримінальних справ, сума збитків щодо яких становить понад 90 млн гривень.

Злочини, пов’язані із незаконним переміщенням товарів через митний кордон, зазвичай стають можливими за участі посадовців державних органів.

За результатами роботи ДБР 92 особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення у сфері митного контролю, серед них 55 осіб – працівники Державної митної служби, 23 особи – працівники Державної прикордонної служби. Крім того, до суду направлено обвинувальні акти стосовно 1 працівника прокуратури, 22 митників та 18 прикордонників.Резонансними справами у цій сфері стали:

  • ДБР провело масштабну операцію та запобігло завданню державі 20 млн гривень збитків на території митного поста «Бориспіль» Київської митниці.
  • ДБР повідомило про підозру інспекторам митного поста «Столичний» Київської митниці Держмитслужби. Зловживання митників призвели до ненадходження до бюджету 6,5 млн гривень податків.
  • Недоотримання податків на 2,7 млн грн, якому сприяли начальник та інспектор митного поста «Центральний» Дніпропетровської митниці ДФС. 
  • ДБР викрило 6 працівників Слобожанської митниці, які розмитнювали метиловий спирт під виглядом спиртових розчинників. 
  • Повідомлено про підозру шістьом співробітникам митного поста «Харків — центральний» Харківської митниці, які спричинили збитки державі на понад 29 млн гривень. 

ДБР закликає співробітників митної, прикордонної служб та представників інших правоохоронних органів сумлінно виконувати свої обов’язки та не піддаватися на спокуси контрабандних схем, і пам’ятати про невідворотність покарання!