Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР системно притягує до відповідальності зрадників та колаборантів з держорганів. Підозра черговій податківиці з Куп’янська

13/01/2023

Державне бюро розслідувань проводить масштабну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів на звільненій від окупантів території України. Задокументовано численні факти злочинів держслужбовців, які добровільно перейшли на бік загарбників.

На звільнених територіях працівники ДБР перевіряють всі державні установи для встановлення посадовців, які залишились працювати і допомагали окупантам «наводити» російські порядки.

Зокрема, працівники ДБР повідомили про підозру ще одній працівниці Куп’янської державної податкової інспекції, яка перейшла на бік ворога. Це вже шоста зрадниця з місцевої податкової, яку викрило на державній зраді ДБР.

Як і інші зрадники, жінка добровільно погодилася працювати на окупантів у незаконному податковому органі. Після співбесіди та атестації, їй доручили адмініструвати поповнення окупаційного бюджету. Колаборанти фактично збирали данину у місцевого населення, називаючи це податками. Крім того, податківиця агітувала й інших своїх колишніх колег з теж працювати на окупаційну владу. Для агітації навіть їздила до них додому.

Після звільнення Куп’янська зрадниця втекла разом з окупантами.

Працівниці податкової заочно повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацію майна.

Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура.

Нагадаємо, що раніше працівники ДБР викрили п’ятьох інших співробітників податкової Куп’янська. Вони теж допомагали окупантам збирати данину з населення. Троє з них затримані й перебувають під вартою. І це ще не останні зрадники, які свідомо перейшли на бік ворога у цій установі. Їх особи будуть обов’язково встановлені.

Загалом, з початку повномасштабного збройного нападу росії, ДБР лише на Харківщині, розслідує понад 100 таких кримінальних проваджень.

Вже затримано 20 зрадників. Про підозру повідомлено 52 особам. До суду скеровано 16 обвинувальних актів.

ДБР наголошує, за зраду в умовах воєнного стану відповідальність буде сувора і невідворотна, а короткострокова вигода від співпраці з ворогом перетвориться на ганебне і тривале ув’язнення.