ДБР розслідуватиме факти незаконного збагачення правоохоронців

З початком роботи ДБР розслідуватиме факти незаконного збагачення працівників правоохоронних органів. Про це повідомив Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба у своєму виступі під час круглого столу «Криміналізація незаконного збагачення – виклики та перспективи».

Дискусію організовано Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу в Україні. Учасники заходу наголошували на тому, що  справи, порушені через факти  незаконного збагачення, часто залежуються в судах без розгляду, по них складно довести провину та отримати обвинувальний вирок. 

Р.Труба звернув увагу, що стаття 368-2 Кримінального кодексу України, яка передбачає встановлення відповідальності за незаконне збагачення, внесена в 2011 році.

«За весь час маємо лише  кілька десятків судових вироків за  категорією справ про незаконне збагачення», – додав Р.Труба.

На його думку причини полягають у наступному: відсутність методик зібрання доказової бази; небажання розслідувати факти щодо своїх колег, якщо йде мова про працівників правоохоронної системи, та відсутність системних перевірок декларацій з боку уповноважених органів.

При цьому Р.Труба підкреслив, що «незаконне збагачення – це результат іншого скоєного злочину: вимагання неправомірної вигоди, зловживання службовим становищем, тощо».

«Уже з вересня цього року ми будемо розслідувати такі злочини, і для нас принципово, щоб вони завершувалися вироками в судах», – додав Директор Бюро.

Фото організаторів заходу