ДБР розслідує закупівлю майна для ЗСУ за завищеною ціною – проведено 40 обшуків

ДБР здійснює досудове розслідує у кримінальному провадженні за фактом закупівлі посадовими особами Міністерства оборони України за завищеною ціною речового майна для Збройних сил України, яке не відповідає технічним вимогам.

За попередньою інформацію, це завдало шкоди державі на суму біля 100 мільйонів гривень та поставило під загрозу здоров’я та життя військовослужбовців

Зокрема, закуплено:

  • 20 тисяч бронежилетів. Під час оперативних дій виявлено бронежилети, які прострілюються;
  • 100 тисяч комплектів військової форми, які не відповідають технічних вимогам;
  • 300 наметів, які не можуть бути використані за призначенням.

Також не відповідає технічним вимогам інша продукція, закуплена для Збройних сил України (спальні мішки, рюкзаки, чохли на балістичні шоломи).

В рамках досудового розслідування з’ясовується причетність одного з керівників Міністерства оборони України, а також керівників департаментів та управлінь міністерства.

Імовірно, вони діяли з метою особистого збагачення та за попередньої змовою зі службовими особами суб’єктів приватного права та дослідницьких закладів. Посадові особи Міноборони знали про невідповідність  речового майна технічним умовам, проте допустили постачання та приймання до ЗСУ непригодних речей для наших військових.

Наразі проведено 40 обшуків по всій Україні за місцями проживання посадових осіб Міністерства оборони України, керівників підприємств, а також за місцями розташування службових та офісних приміщень. Вилучено 11 тисяч бронежилетів, документи та інші матеріали.  Тривають слідчі дії.

Досудове розслідування триває два місяці, його здійснюють слідчі територіального управління ДБР, розташованого в місті Києві. Оперативний супровід – Департамент захисту економіки Національної поліції України. Процесуальне керівництво – Генеральна інспекція Генеральної прокуратури України.

 «Це не лише спроба збагатися під час державних закупівель. Люди, які відповідають за оборону нашої держави, поставили під загрозу життя наших військових, і це – набагато страшніше, ніж втрата бюджетних коштів. Наше завдання – робити армію сильною. Викриття таких злочинів має бути завершено притягненням винних до відповідальності. Таке не повинно повторюватися», – зазначив Директор ДБР Роман Труба під час брифінгу.