ДБР розслідує правомірність застосування сили поліцейськими

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, повідомили про підозру у перевищенні службових повноважень двом поліцейським сектору реагування патрульної поліції Чорноморського відділення поліції Овідіопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області.

Досудовим розслідуванням встановлено: правоохоронці під час чергування неподалік села Молодіжного Одеської області зупинили автомобіль  «Chevrolet Aveo» та висунули водію вимогу надати водійське посвідчення та документи на транспортний засіб. В ході перевірки документів виник конфлікт, в результаті якого правоохоронці застосували силу, сльозогінний газ та кайданки.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Генеральна прокуратура України. Оперативний супровід – Одеське управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Кваліфікація: перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, якщо вони супроводжувалися насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.