ДБР розслідує побиття поліцейськими громадянина та заволодіння обладнанням для майнінгу криптовалюти

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, розпочали досудове розслідування за фактом привласнення або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, слідчі ДБР у рамках проведення досудового розслідування за фактом побиття громадянина працівниками Корабельного відділу поліції ГУ Нацполіції в Миколаївській області (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України) виявили факт привласнення ними електронного обладнання для майнінгу криптовалют.

Слідством встановлено, працівники Корабельного відділу поліції ГУ Нацполіції в Миколаївській області здійснювали досудове розслідування кримінального провадження за фактом викрадення електричної енергії. У березні 2020 року під час слідчих дій у рамках цього кримінального провадження ними було виявлено електронне обладнання для майнінгу крипто валют «Asic Bitmain Antminer» у кількості 544 штуки та незаконно встановлений трансформатор.

21 квітня 2020 року поліцейські провели обшуки у громадянина, який за версією слідства був причетний до адміністрування вказаного обладнання. Після проведення обшуку, правоохоронці доставили громадянина до відділення поліції, де побили його.

Слідчі ДБР у рамках проведення досудового розслідування за фактом побиття громадянина виявили, що правоохоронці привласнили частину вилученого обладнання для майнінгу криптовалют. У зв’язку із встановленням нових обставин кримінального провадження, слідчі ДБР розпочали досудове розслідування за фактом привласнення або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України).

У ході проведення невідкладного обшуку за місцем проживання одного з працівників Корабельного відділу поліції було виявлено та вилучено арештоване електронне обладнання моделі «Asic Bitmain Antminer».

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях здійснює прокуратура Миколаївської області. Оперативний супровід – Миколаївське Управління ДВБ Національної поліції України.