ДБР розслідує можливі порушення під час закупівлі митних сканерів

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань здійснюють досудове розслідування за фактами, оприлюдненими головою Державної митної служби ДФС під час брифінгу. Мова іде про можливе зловживання службовим становищем працівниками митної служби ДФС під час закупівлі митних сканерів.

З оприлюдненої інформації відомо: посадовці митниці мали придбати сім сканерів для перевірки вмісту вантажу автомобілів, натомість закуплено було лише чотири. Крім того, дане обладнання було встановлене з порушеннями і не працює належним чином. Налагодження роботи потребує додаткових витрат з державного бюджету.

Кваліфікація: зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, митникам загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.