ДБР розслідує можливе перевищення службових повноважень патрульними у Маріуполі

01/11/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у Краматорську, розпочали досудове розслідування за фактом перевищення службових повноважень інспекторами патрульної поліції міста Маріуполя Управління патрульної поліції в Донецький області.

Кримінальне провадження зареєстроване за інформацією, оприлюдненою на інтернет-ресурсі «0629. Сайт міста Маріуполя».

За матеріалами,  оприлюдненими у ЗМІ:  поліцейські  затримували чоловіка з компанії, яка начебто розпивала алкогольні напої. На його захист став мешканець сусіднього будинку, який перегородив шлях автомобілю поліції.  У відповідь на такі дії, поліцейські застосували силу. Як наслідок, чоловік отримав перелом стегна і наразі перебуває у лікарні.

Кваліфікація: перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, якщо вони супроводжувалися насильством або погрозою застосування насильства (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, правоохоронцям загрожує покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.