ДБР розробляє Інструкцію про порядок взаємодії з виявлення фактів катувань

Протидія катуванням є одним з пріоритетних напрямків роботи Державного бюро розслідувань. З метою своєчасного та ефективного розслідування фактів катування чи жорстокого поводження з людьми у ДБР підготували проект Інструкції, яка визначає механізм взаємодії всіх правоохоронних органів, закладів охорони здоров’я, омбудсмена, представників суддівського та адвокатського самоврядування та інших державних органів у разі виявлення можливих фактів катування.

Сьогодні під час круглого столу проект Інструкції представники ДБР обговорили з фахівцями МОЗ, правоохоронних органів, адвокатською спільнотою та представниками омбудсмена.

Так, відповідно до цієї Інструкції, у разі надходження заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, що може мати ознаки катування, вчинене особами, підслідними ДБР, копія такої заяви чи повідомлення негайно, але не пізніше 12 годин, направляється до чергової частини найближчого територіального управління ДБР.

У разі встановлення випадку ознак катувань або ознак насильницької смерті, що може бути наслідком катувань, працівники закладів охорони здоров’я негайно повідомляють чергову частину найближчого територіального управління ДБР або «гарячу лінію» ДБР.

Прийняття цієї Інструкції надзвичайно важливий крок у напрямку захисту прав людини, адже новий документ має стати дієвим інструментом моніторингу та контролю за фактами, що мають ознаки катування.

Планується, що остаточний варіант Інструкції буде затверджено міжвідомчим наказом уже до початку вересня.

Також Державне бюро розслідувань висловлює особливу вдячність Офісу Ради Європи в Україні, який надавав допомогу та сприяння у створенні даної Інструкції.