ДБР розраховує на співпрацю з журналістами у розслідуванні кримінальних проваджень

23/10/2019

Державне бюро розслідувань є партнером для всіх журналістів-розслідувачів і ніколи не піде на кроки, які обмежують їх права і свободи.

Усі дані, що затребують слідчі ДБР у «Радіо свобода», стосуватимуться виключно матеріалів програми «Схеми: корупція в деталях» – «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента Порошенка», які допоможуть у розслідуванні кримінального провадження щодо імовірного незаконного переправлення через державний кордон колишнього президента України, інших службових осіб.

Зважаючи на важливість проведення об’єктивного, незалежного, професійного досудового розслідування щодо дій п’ятого президента України, розраховуємо, що «Радіо свобода» піде на співпрацю з ДБР.

Враховуючи, що Петро Порошенко не надає показів, для встановлення всіх обставин у рамках цього провадження нам потрібна ваша допомога. Зокрема, покази знімальної групи щодо тих подій. Інформація, яку з’ясували журналісти, має бути оформлена в рамках кримінального провадження.

Водночас, наголошуємо, що ніколи не збирали та не будемо збирати конфіденційні дані про журналістів. У тому числі, ДБР не цікавить джерела отримання інформації журналістами. Також ми не збираємося проводити обшуки.

Ми прагнемо лише конструктивної співпраці з представниками ЗМІ і наявності якісних журналістських розслідувань, адже маємо спільну мету – притягнення винних до відповідальності.