Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР продовжує викривати зрадників: протягом тижня засуджено зрадницю з Маріуполя на 15 років, до суду направлено 3 обвинувачення, про підозру повідомлено 7 особам

09/10/2023

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу щодо викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів. Цього тижня за матеріалами ДБР суд виніс заочний вирок зрадниці з Маріуполя, до суду направлено 3 обвинувачення, про підозру повідомлено 7 особам. Серед підозрюваних колишній правоохоронець, який нині займається «відбудовою» Маріуполя.

Рівненський міський суд виніс вирок у справі колишньої правоохоронниці з Маріуполя за фактом держзради. Розгляд справи відбувався заочно. За матеріалами ДБР жінку визнали винною та присудили їй 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Після 24 лютого 2022 року фігурантка залишилася у Маріуполі, проте не для захисту України, а для роботи на ворога. У травні 2022 року жінка вступила до лав «мвд днр». Вона систематично несла службу на блокпостах та брала участь у створенні пропагандистських матеріалів рф.

Крім того, колишня правоохоронниця опитувала місцеве населення щодо ставлення до окупаційної влади та так званого «сво». Незгодні або невдоволені громадяни потрапляли в списки на переслідування, а «красиві» фіктивні результати передавалися для створення нових меседжів російської повістки.

Суд визнав жінку винною у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Публічне обвинувачення підтримувала Рівненська обласна прокуратура.


Працівники ДБР завершили спеціальне досудове розслідування щодо колишнього правоохоронця, який втік зі служби та почав працювати на загарбників у тимчасово окупованому Біловодську Луганської області. Обвинувальний акт направлено до суду.

24 лютого 2022 року правоохоронець залишив місце несення служби у Старобільському районі Луганської області та обійняв посаду у так званій «службі дорожньої автоінспекції народної міліції лнр».

Фігурант також активно поширює російську пропаганду, проводить зустрічі з дітьми, яким пропагує ідею «руська міра».

Експравоохоронець обвинувачується у дезертирстві та колабораціонізмі (ч. 4 ст. 408, ч. 7 ст. 111-1 КК України).


Завершили працівники ДБР досудове розслідування й щодо працівника правоохоронного органу з Херсону, який після російського збройного вторгнення до України перейшов на бік ворога.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

У червні 2022 року чоловік добровільно вступив до незаконного правоохоронного органу на окупованих територіях Херсонщини. Окупанти надали йому посаду старшого інспектора групи спеціального призначення під назвою «Гром».

Фігурант обвинувачується у державній зраді та колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).


Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно експравоохоронця з Василівки Запорізької області. Дочекавшись окупації, він добровільно перейшов на бік ворога. Обвинувальний акт направлено до суду.

З військовими рф зрадник патрулював вулиці та затримував місцевих мешканців. За лояльність його призначили начальником відділу дільничних інспекторів у справах неповнолітніх в так званій «народній міліції». Також почали виплачувати зарплату: близько 20 тис. російських рублів на місяць.

Нині зрадник продовжує свою службу в незаконному правоохоронному органі.

Він заочно обвинувачується в державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).


Заочно повідомили про підозру працівники ДБР й колишньому посадовцю-правоохоронцю, який працює на окупаційну адміністрацію тимчасово захопленого Маріуполя.

У березні 2022 року він, підтримуючи ідею «руського миру», втік до тимчасово окупованого Бердянська. Згодом, фігурант виїхав до Маріуполя, де звернувся до представників терористичної організації «днр» з пропозицією своєї «кандідатури» на працевлаштування.

За проросійську позицію він обійняв посаду у так званому «управлінні капітального будівництва міста Маріуполя днр». Підозрюваний залучений до показової «відбудови» зруйнованого росіянами портового міста. Він бере участь у нарадах з місцевою окупаційною адміністрацією, на яких обговорюються фіктивні процеси життєдіяльності фактично зниженого загарбниками Маріуполя.

Колишній правоохоронець підозрюється у державній зраді та колабораціонізмі (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 111-1 КК України).


Повідомлено також про підозру правоохоронцю з Макіївки на Донеччині, який після окупації росією східних областей України у 2014 році добровільно вступив до лав незаконного збройного формування «народне ополчення Донбасу». Це НЗФ брало участь в силовому захопленні адміністративних будівель на Донеччині.

Згодом у складі мотострілецького полку так званої народної міліції чоловік воював проти Збройних Сил України.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну фігурант продовжив служити окупантам у складі підрозділу військової розвідки.

Йому заочно повідомлено про підозру в участі у терористичній організації, не передбачених законом збройних формуваннях та державній зраді (ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 111 КК України.)


Працівники ДБР заочно повідомили про підозру у державній зраді 5 працівникам державної установи «Старобільський слідчий ізолятор».

В перші місяці повномасштабного вторгнення рф на територію України п’ятеро працівників Старобільського СІЗО залишилися на тимчасово окупованій території Старобільського району Луганської області.

Підозрювані добровільно почали працювати за російськими законами у захопленому СІЗО. Всі вони «служать» зі зброєю в руках та виконують злочинні накази окупаційної влади.

Загалом з початку повномасштабної російської агресії працівники ДБР заочно повідомили про підозру 30 працівникам державної установи «Старобільський слідчий ізолятор».

Санкція статей державної зради та колабораціонізму передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років і до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснюють Генеральна інспекція Офісу Генерального прокурора, Дніпропетровська, Луганська, Львівська, Чернігівська обласні прокуратури та Луганська спеціалізована прокуратура у сфері оборони.