Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР продовжує ретельно документувати злочини агресора проти мирного населення: на черзі Чернігівщина – Олексій Сухачов

19/05/2022

Директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов повідомив, що ДБР продовжує документувати злочини російської армії проти мирного населення України. Після Ірпеня та Тростянця працівники Бюро почали документувати злочини військових рф у населених пунктах на Чернігівщині.
Серед сіл у тому числі і Ягідне, де окупанти тривалий час насильно утримували в підвалі та катували понад 350 мешканців.

«Ми встановимо всіх нелюдів, які катували наших громадян. Обов’язково буде справедливе судове покарання для злочинців», - наголосив Директор ДБР.

За його словами, з середини травня слідчі Територіального управління ДБР Києва спільно з прокурорами Чернігівської обласної прокуратури розпочали проведення слідчих та процесуальних дій за фактами численних порушень законів та звичаїв війни військовослужбовцями збройних сил російської федерації.

«Те, що ми вже побачили, не вкладається в голові. Так знущатись над мирним населенням можуть тільки варвари та рашисти», - підкреслив Олексій Сухачов.

 Він нагадав, що у селі Ягідне у березні 2022 року в підвальному приміщенні загальноосвітньої школи рашисти у нелюдських умовах тримали у заручниках понад 350 жителів села. У підвалі у 150 кв.м протягом місяця тримали людей похилого віку, дітей, новонароджених, людям доводилось спати стоячи. Внаслідок катувань та знущань, відсутності належних умов перебування - близько 10 осіб похилого віку померло.

«Мене вразили малюнки дітей на стінах підвалу, які згадували своє мирне життя. Ми повернемо мир в Україну! А ті хто ображав наших дітей нестимуть сувору відповідальність», - запевнив Директор Бюро, додавши, що робитиме для цього все можливе і неможливе.

Під час документування ДБР також здійснює фіксацію та встановлення обставин розстрілів військовими рф мирних жителів, обстрілів помешкань, мародерства.

Робота триває.