ДБР продовжує ретельно документувати злочини агресора проти мирного населення: на черзі Чернігівщина – Олексій Сухачов

19/05/2022

Директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов повідомив, що ДБР продовжує документувати злочини російської армії проти мирного населення України. Після Ірпеня та Тростянця працівники Бюро почали документувати злочини військових рф у населених пунктах на Чернігівщині.
Серед сіл у тому числі і Ягідне, де окупанти тривалий час насильно утримували в підвалі та катували понад 350 мешканців.

«Ми встановимо всіх нелюдів, які катували наших громадян. Обов’язково буде справедливе судове покарання для злочинців», - наголосив Директор ДБР.

За його словами, з середини травня слідчі Територіального управління ДБР Києва спільно з прокурорами Чернігівської обласної прокуратури розпочали проведення слідчих та процесуальних дій за фактами численних порушень законів та звичаїв війни військовослужбовцями збройних сил російської федерації.

«Те, що ми вже побачили, не вкладається в голові. Так знущатись над мирним населенням можуть тільки варвари та рашисти», - підкреслив Олексій Сухачов.

 Він нагадав, що у селі Ягідне у березні 2022 року в підвальному приміщенні загальноосвітньої школи рашисти у нелюдських умовах тримали у заручниках понад 350 жителів села. У підвалі у 150 кв.м протягом місяця тримали людей похилого віку, дітей, новонароджених, людям доводилось спати стоячи. Внаслідок катувань та знущань, відсутності належних умов перебування - близько 10 осіб похилого віку померло.

«Мене вразили малюнки дітей на стінах підвалу, які згадували своє мирне життя. Ми повернемо мир в Україну! А ті хто ображав наших дітей нестимуть сувору відповідальність», - запевнив Директор Бюро, додавши, що робитиме для цього все можливе і неможливе.

Під час документування ДБР також здійснює фіксацію та встановлення обставин розстрілів військовими рф мирних жителів, обстрілів помешкань, мародерства.

Робота триває.