ДБР припинило схему контрабанди цигарок на Одещині на понад 15 мільйонів гривень (ВІДЕО)

26/03/2021

Державне бюро розслідувань продовжує реалізовувати системні заходи із захисту економічних інтересів України. В результаті кропіткої роботи слідчі ДБР викрили схему незаконного ввезення на територію держави великої партії підакцизних товарів.

24 березня на територію Чорноморського рибного порту Одеської області у контейнері з Об’єднаних Арабських Еміратів під виглядом паперових серветок ввезено 544 короби із цигарками. За дорученням слідчих ДБР, у взаємодії із іншими правоохоронними органами, дана партія вилучена у ході митного огляду.

Орієнтовна роздрібна вартість виявленого товару складає понад 15 мільйонів гривень. Діям митників та вантажоотримувачу буде надана правова оцінка у ході подальшого досудового розслідування.

Ознаки кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки), вбачаються також у діях представників головного Управління державної податкової служби в Одеській області, головного Управління державної фіскальної служби в Одеській області та Одеської митниці.

Нагадаємо, раніше слідчі ТУ ДБР м. Миколаєві затримали заступника начальника митного поста «Одеса – Центральний» Одеської митниці ДФС під час отримання неправомірної вигоди за безперешкодне митне оформлення контейнерів з вантажем на транзит.