Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР припинило незаконні порубки дерев у Київській, Луганській, Івано-Франківській та Одеській областях (ГРАФІКА)

23/07/2021

У межах системної протидії злочинам проти довкілля Державне бюро розслідувань продовжує викривати та запобігати незаконним рубкам лісів.

Найчастіше незаконні порубки здійснюються за участю працівників лісової охорони, які, навпаки, мали б зберігати лісові ресурси.

Ці посадовці своїми діями завдають неймовірну шкоду навколишньому середовищу та спричиняють мільйонні збитки державі.

Підтверджують це й останні  результати роботи працівників ДБР у різних регіонах України.

 

Київська область

Слідчі Терупраління ДБР Києва повідомили про підозру сімом особам за фактом незаконної вирубки лісу на 13 млн гривень збитків та попередили вирубку на 1,5 млн гривень.

У 2020 році працівники Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Київлісозахист» вступили у змову з посадовцями Держпідприємства «СЛП Київоблагроліс». Вони підробили офіційну документацію, в якій зазначили про начебто негативний стан дерев на площі 1,1 га та необхідність їх санітарної рубки.

Проте ДБР спільно із Держекоінспекцією і Нацполіцією вчасно викрили злочинну групу та завадили незаконній порубці.

Так правоохоронці попередили можливі збитки державі на суму 1,5 млн гривень.

19 липня 2021 року слідчі ДБР повідомили про підозру трьом особам, а саме:

  • двом провідним інженерам-лісопатологам ДСЛП «Київлісозахист» та Київського обласного та по місту Києву управління лісового та мисливського господарства у незаконній порубці лісу, вчиненій повторно за попередньою змовою осіб, що спричинило тяжкі наслідки, а також у службовому підробленні офіційних документів (ч. 4 ст. 246, ч. 1 ст. 366 КК України);
  • чинному в.о. гендиректора «Київоблагроліс» у незаконній порубці лісових насаджень за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене повторно (ч. 4 ст. 246 КК України).

Їм загрожує позбавлення волі до 7 років із позбавленням права обіймати певні посади строком на 3 роки.

Нагадаємо, що 27 квітня 2021 року слідчі ДБР вже повідомили про підозру чотирьом особам цього підприємства, які у 2018—2020 роках незаконно здійснювали суцільні санітарні рубки на земельних ділянках загальною площею приблизно 8 га. 

Процесуальне керівництво здійснює Київська обласна прокуратура, оперативне супроводження — Департамент забезпечення діяльності, пов’язаної із небезпечними матеріалами Нацполіції України, ДБР та СБУ.

 

Луганська область

Працівники Теруправління ДБР Краматорська завершили досудове розслідування стосовно колишнього лісничого Державного підприємства «Старобільське лісомисливське господарство».

Протягом 2019 року він дав підлеглим вказівку проводити порубки дерев різних порід, проте необхідний дозвіл для санітарної рубки на вказаних  ділянках вони не мали. Потім цю деревину продавали за накладними як дрова.

Завдано збитків на понад 326 тис. гривень.

Колишній лісничий обвинувачується у незаконній порубці дерев та у перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України).

Йому загрожує позбавлення волі на строк до 10 років.

Процесуальне керівництво здійснює Луганська обласна прокуратура, оперативний супровід – ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Крім того, слідчі Теруправління ДБР Краматорська повідомили про підозру двом працівникам державного лісництва та цивільній особі, які незаконно рубали ліс у Луганській області.

Протягом червня – жовтня 2020 року двоє майстрів лісу Сватівського лісництва незаконно рубали дерева під виглядом вибіркової санітарної рубки на ввірених їм ділянках. Вони вирубували більші об’єми деревини, ніж дозволяла офіційна документація.

До рубок був залучений місцевий мешканець, а отриману деревину учасники рубок розвозили покупцям у місті Сватовому. За одну вантажівку з деревиною об’ємом приблизно 5 кубометрів вони отримували до 4,2 тис. гривень.

Слідством задокументовано кілька десятків фактів таких поставок.

Завдано збитків на понад 980 тис. гривень.

Учасники групи планували продовжувати незаконні рубки, однак їх діяльність була припинена працівниками правоохоронних органів.

22 липня 2021 року всім учасникам групи повідомлено про підозру у незаконних рубках, збуті незаконно зрубаних дерев, вчинених організованою групою, а працівникам лісництва – ще й у зловживанні службовим становищем (ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246, ч. 2 ст. 364 КК України).

Їм загрожує позбавлення волі на строк до 7 років.

Процесуальне керівництво здійснює Луганська обласна прокуратура, оперативний супровід – Нацполіція.

 

Івано-Франківська область

Слідчі Теруправління ДБР Львова повідомили про підозру майстрам лісу двох державних лісових господарств на Прикарпатті, які допустили незаконні рубки лісу.

Слідчі встановили, що працівники лісових господарств несумлінно виконували свої обов'язки та не забезпечили охорону ввірених їм територій. Цим скористалися невідомі особи, які незаконно вирубали сосни, ялини та інші дерева.

Завдано збитків на майже 500 тис. гривень.

Лісників підозрюють у службовій недбалості, що завдала тяжких наслідків державним інтересам у сфері охорони навколишнього природного середовища, (частини 1, 2 ст. 367 КК України).

Підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк до 5 років.

Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура, оперативний супровід – ДБР.

 

Одеська область

Працівники Теруправління ДБР Миколаєва завершили досудове розслідування стосовно т.в.о. лісничого Одеського лісгоспу, який допустив незаконну вирубку трьох сотень дерев на території лісництва.

Під час ревізії з'ясувалось, що лісничий «не помітив» вирубку верб, кленів, тополь, ясенів та шовковиці невідомими особами.

Сума збитків: 1,5 млн гривень.

У червні 2021 року посадовцю повідомили про підозру.

Наразі обвинувальний акт направлено до суду.

47-річного лісничого обвинувачують у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Йому загрожує позбавлення волі на строк до 5 років.

Процесуальне керівництво здійснює Одеська обласна прокуратура, оперативний супровід – ДБР та СБУ.

Лише завдяки ефективній та систематичній роботі оперативних і слідчих співробітників Державного бюро розслідувань, лише за перше півріччя 2021 року на лаві підсудних опинилися 82 нечесних працівників Державної лісової охорони, а ще 55 – повідомлено про підозру.