Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР припинило на Полтавщині діяльність конвертаційного центру з обігом у 500 млн гривень (ВІДЕО)

18/11/2021

Працівники ДБР припинили на Полтавщині діяльність «конвертаційного центру», який діяв під «прикриттям» правоохоронців та представників контролюючого органу.

Слідчі Бюро задокументували, що конвертцентр надавав підприємствам реального сектору економіки «послуги» з ухилення від сплати податків та переведення коштів у готівку через фіктивні фінансово-господарські операції. Конвертаційний центр «обслуговував» компанії аграрної, нафто-газової, хімічної та автотранспортної галузей.

Обсяг незаконно проконвертованих коштів лише протягом 2021 року за посередництва вказаних осіб становить понад пів мільярда гривень.

У ході досудового слідства встановлено, що організаторами «конверту» були мешканці Полтави, які мали досвід роботи в податкових органах. Вони, використовуючи низку фіктивних фірм, укладали з підприємствами регіону договори купівлі-продажу неіснуючих робіт та послуг. 

Під час проведення слідчих дій правоохоронці затримали «на гарячому» кур’єра під час передачі замовникам 1,5 млн гривень.

За результатами 18 обшуків за адресами офісних приміщень організаторів, місцях проживання фігурантів та банківських установах вилучено:

  • понад 353 тис. доларів США;
  • 54 тис. євро;
  • більш ніж 1,7 млн гривень;
  • 660 грам золота у монетах та злитках;
  • печатки фіктивних підприємств, фінансово-господарську документацію, електронні носії інформації, комп’ютерну техніку, чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність.

Кримінальне провадження розпочато за статтями легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, ухилення від сплати податків та зловживання владою (ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України).

СанкціЇ статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією мана.

Тривають слідчі дії.

Операція проводилась за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, оперативний супровід – СБУ.