Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР повідомило про підозру заступнику голови держдуми рф, який голосував за приєднання до рф тимчасово окупованих територій України (ВІДЕО)

30/11/2022

Працівники ДБР повідомили про підозру заступнику голови державної думи російської федерації Олександру Бабакову, який проголосував за ряд федеральних законів щодо включення Запорізької області та Херсонської області, разом зі Снігурівським та Олександрівським районами Миколаївської області, до складу російської федерації як новоутворених суб’єктів федеративної республіки.

Слідчі ДБР встановили, що депутат і раніше підтримував у голосуваннях всі злочинні рішення, пов’язані з воєнними діями проти України та порушенням територіальної цілісності нашої держави.

Результатом умисних дій російського депутата є численні людські жертви серед українських військовослужбовців та мирного населення, пошкодження і знищення об’єктів цивільної, критичної та військової інфраструктури в Україні.

У ході досудового розслідування, розпочатого за ч. 3 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), Бабакову повідомлено про підозру.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також ДБР вивчає матеріали щодо повідомлення про підозру іншим депутатам рф, які ухвалюють рішення країни-агресора проти України.

Крім того, слідчі Бюро досліджують питання можливої причетності заступника голови держдуми до діяльності групи компаній VS Energy, яка володіє об’єктами критичної інфраструктури на території України.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генеральної прокуратури.