Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР повідомило про підозру у держзраді колишньому «беркутівцю», який очолив спецзагін окупантів «собр» у захопленому Криму

21/03/2023

Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді колишньому командиру полку міліції особливого призначення «Беркут» ГУМВС України в АР Крим.

Після захоплення півострова він обійняв посаду командира так званого російського спеціального загону швидкого реагування «собр».

Він активно допомагав окупантам утверджувати псевдовладу рф на території України.

У складі незаконно утвореного рф «міністерстві внутрішніх справ по республіці Крим» він серед іншого брав участь у силовому затриманні та обшуках у патріотично налаштованих українців.

Після повномасштабного збройного конфлікту рф проти України сприяв проведенню підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові та територіальній цілісності нашої держави.

Йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада). Санкція статті передбачає покарання до довічного ув’язнення.

Одразу після звільнення Збройними силами України території АР Крим та міста Севастополя підозрюваного буде затримано та забезпечено невідворотність відповідальності за вчинення державної зради, яка не має строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.