Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР повідомило про підозру у державній зраді антиукраїнському блогеру т.з. «днр» (ВІДЕО)

01/07/2022

Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді та пособництві державі-агресору громадянину України, пропагандисту так званої «днр» Андрію Лисенку.

Встановлено, що мешканець Донецька веде активну пропагандистську діяльність проти суверенітету, незалежності та цілісності України на власних каналах у соціальних мережах, де його авдиторія сукупно сягає понад 240 тисяч осіб.

Чоловік запропонував свої послуги як «місцевого рупора» з антиукраїнської пропаганди представникам країни-агресора. Зафіксована його співпраця із депутатом окупаційної адміністрації Донецької області, а також представником політичної партії рф «Справедливая Россия».

З моменту повномасштабної збройної агресії рф пропагандист розміщує на своїх каналах антиукраїнську інформацію, просуває ідеї «Великой России». У своїх матеріалах він дає максимально негативну оцінку діям української влади, Збройних сил України, принижує та дезінформує проукраїнсько налаштованих громадян тощо.

Блогер підозрюється у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, та у пособництві державі-агресору (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 111-2 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.

Досудове слідство триває.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Київська міська прокуратура.