ДБР повідомило про підозру трьом працівникам митного посту «Бориспіль», які допустили збитки на 7,6 млн гривень

02/08/2021

Слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань повідомили про підозру трьом працівникам митного поста «Бориспіль – аеропорт» Київської митниці, через недбалість яких держава зазнала збитків на 7,6 млн гривень.

Протягом 2018-2020 років вказані особи під час розмитнення одного виду товару неправильно вказували його код згідно з класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД). Це призвело до заниження суми сплати компанією—імпортером податкових та митних платежів на більше ніж 7,6 млн гривень.

Працівники митного поста підозрюються у неналежному виконанні службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років та зі штрафом до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – Головне оперативне управління ДБР.

Державне бюро розслідувань протидіє порушенням на митниці під час імпорту та експорту товарів, оскільки збитки держави від цих злочинів можуть сягати мільйонів. Це тільки один із напрямів роботи ДБР із протидії економічним злочинам.

Так, завдяки роботі працівників ДБР у липні 2020 року був перекритий один з найбільших в Україні каналів контрабанди техніки та брендового одягу.