ДБР повідомило про підозру ще одному інспектору Київської митниці, причетному до схеми з нафтопродуктами на 6,5 млн гривень

20/07/2021

Слідчі Територіального управління ДБР Києва повідомили про підозру вже четвертому головному інспектору митного поста «Столичний» Київської митниці Держмитслужби. Зловживання митників призвели до ненадходження до бюджету 6,5 млн грн податків.

Встановлено, що у період з вересня по листопад 2020 року службові особи Київської митниці «дозволили» підприємству, яке займається імпортом нафтопродуктів, ввозити дизельне паливо під виглядом антикорозійної оливи. На відміну від дизпалива вона не належить до підакцизних товарів.

Під час митного оформлення митники навмисно не вживали жодних заходів, хоча бачили у документах неправильний код товару згідно з УКТ ЗЕД.

У процесі досудового розслідування зафіксовано 26 епізодів подібних операцій. Через таку незаконну діяльність державний бюджет недоотримав акцизного податку та податку на додану вартість на загальну суму 6,5 млн гривень.

Головний державний інспектор підозрюється у зловживанні службовим становищем (ч. 1 ст. 364 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади на 3 роки.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – ДБР та ГУ ДФС у місті Києві.

Нагадаємо, що у червні 2021 року ДБР повідомило про підозру трьом головним державним інспекторам митного поста «Столичний» Київської митниці Держмитслужби у зловживанні службовим становищем.